Ally-studio.cz

interiéry

Vítejte ve světě moderních interiérů

cz en de ru


Vzhůru do podkroví!

Ano, orlí hnízdo se zkosenými stěnami a odhalenými dřevěnými trámy má své nepopiratelné kouzlo, ale každý kdo měl možnost v podkrovním bytě žít, vám řekne, že bydlení pod střechou má i řadu nevýhod. Díky sešikmeným stěnám rapidně ubývá prostoru. Na dvou a půl metrové vestavěné skříně můžete rovnou zapomenout, stejně jako na nábytkovou stěnu v obýváku nebo vysoký příborník v jídelně. A v horším případě i na horní skříňky v kuchyni. Čím menší podkrovní byt, tím méně byste měli váhat přizvat k plánování kuchyně zkušeného architekta. Atypický prostor vyžaduje atypické řešení - jestliže jste místem skutečně velmi limitováni, volte raději kuchyni na míru. Využijete tak každý prostor, který se nabízí. O co méně prostoru můžete věnovat horním skříňkám nebo policím, o to více místa vyžadují skříňky spodní. Ty by měly být perfektně promyšlené.

Nelitujte výdajů za drátěný program, plnovýsuvy a další vymoženosti, které vám
pomohou lépe zorganizovat vnitřky skříněk.

Mohlo by se hodit:

• Nejen v kuchyni, ale při zařizování podkrovních interiérů obecně platí, že celková plocha střešních oken by měla zabírat zhruba tolik, jako plocha desetiny bytu. V opačném případě je přísun denního světla nedostatečný.
• V podkrovních bytech je objem vzduchu až o třetinu menší ve srovnání s klasickými místnostmi. Investujte proto do kvalitního odsavače par; předejdete tak tomu, že v kuchyni bude při vaření po chvilce nedýchatelno.
• Logicky je v podkroví také méně světla, proto volte rozvážně barvy. Světlými tóny určitě nic nezkazíte; pokud nemáte rádi sněhově bílou, volte například smetanovou, vanilkovou či světlé barvy dřeva nebo dýhy (bříza, borovice). Jestliže toužíte po sytě barevné kuchyni, volte odstíny, které prostor rozjasní - například citrónově žlutou nebo oranžovou.

V podkroví se zpravidla potýkáme s nedostatkem prostoru a světla. Proto je potřeba
zařízení kuchyně pečlivě uvážit.

Nadstandardní lofty a mezonety

V dvoupatrových mezonetech ani loftových bytech se nemusíte ohlížet na množství místa. Ale pozor - ačkoliv by se mohlo zdát, že zařídit velkou kuchyni je snadné, opak je pravdou. Je oříšek vymyslet a naplánovat vše tak, aby kuchyně do tak velkého prostoru zapadla a nepůsobila v něm ztraceně a nepatřičně. Další specifika vyplývají z otevřenosti celého prostoru. V loftových bytech, které vznikly přestavbou bývalých továrních hal, se neobjevují tradiční interiérové příčky a tento prostor nebývá členěn na několik místností, jak jsme zvyklí. Jednotlivé části na sebe volně navazují. Proto je i zde, podobně jako v půdních vestavbách, důležitá výkonná digestoř, která zabrání šíření pachů do celého prostoru. Dalším problémem může být hluk - v tomto případě se rozhodně vyplatí investice do tichých spotřebičů.

 Prostorová digestoř nejen zabrání šíření pachů, ale zároveň se stane stylovým doplňkem.


Nechte si pomoci od odborníka

V mezonetových bytech se lze občas setkat s designově velmi zajímavou, ale zcela nepraktickou a nehygienickou záležitostí. Jde o otevřené schody (je vidět skrz mezi jednotlivé nášlapné stupnice), které vedou na pracovní deskou linky. Pokud se na schodiště dostanou nečistoty například z bot, velmi snadno pak otevřenými stupnicemi propadnou přímo na linku, kde se připravuje jídlo. I v případě loftů platí, že jde o atypický prostor, který původně nebyl určen k bydlení a jeho dispozice i původní rozvody vody a elektřiny tomu odpovídají. S interiérem včetně kuchyně a jídelny by vám proto měl pomoci zkušený bytový architekt.

Prostorné lofty původně nebyly určeny k bydlení. S pomocí odborníka z nich ale lze
vytvořit jedinečné místo pro život.

Text: -am-
Foto: www.modernikuchyne.cz
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@webdomena.cz and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


REKLAMA